Szkolenie, Kurs Pomiary Elektryczne. Uprawnienia Pomiarowe - EKCK
Zadzwoń 32 411 08 40

Strona główna - Szkolenie z pomiarów elektrycznych

Szkolenie z pomiarów elektrycznych

Szkolenia pomiarowe, czyli coś więcej niż kurs elektryka

Kurs pomiarów elektrycznych to specjalistyczne przeszkolenie, dzięki któremu uczestnicy mogą zdobyć niezbędną wiedzę i cenne umiejętności wymagane do przeprowadzania pomiarów oraz kontroli w dziedzinie energetyki. Szkolenia pomiarowe to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy pragną nabyć nowe kwalifikacje, zaktualizować wiedzę, lub poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności. Odbycie kursu otwiera nowe możliwości zawodowe i umożliwia zdobycie uprawnień zarówno w zakresie pomiarów, jak i przeglądów technicznych urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych. Dowiedz się więcej i przekonaj się, jakie korzyści możesz zyskać.

Szkolenia dla klientów indywidualnych Online Zapisz się online
Szkolenia dla firm Online i stacjonarnie Skontaktuj się z nami

Szkolenia pomiarowe, czyli coś więcej niż kurs elektryka

Kurs elektryka to zdecydowanie jedno z najpopularniejszych spośród oferowanych przez nas szkoleń SEP. Osobom, które chcą jeszcze bardziej podnieść swoje kwalifikacje i zyskać umiejętności przydatne w codziennej pracy, polecamy właśnie ten kurs na pomiary elektryczne. Profesjonalne szkolenie pomiarowe SEP umożliwiają zdobycie cennych uprawnień SEP-owskich, niezbędnych do wykonywania prac kontrolno-pomiarowych.

Uprawnienia SEP – pomiary bezpieczeństwa

Jeśli chodzi o uprawnienia elektryczne pomiarowe, kurs elektryka to nie tylko wiedza teoretyczna, ale i praktyka z zakresu zróżnicowanych pomiarów, takich napięcie prądu, moc, rezystancja, impedancja, czy częstotliwość. To również działania związane z zapewnianiem i badaniem bezpieczeństwa, np. poprzez pomiary izolacji i rezystancji uziemienia.

Dla kogo jest ten kurs SEP?

Szkolenie z pomiarów elektrycznych jest przeznaczone dla bardzo szerokiego grona odbiorców. Może uczestniczyć w nim każda osoba, która chce uzyskać uprawnienia pomiarowe SEP umożliwiające wykonywanie pomiarów, dokonywanie przeglądów technicznych urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych. Jest to bardzo poszukiwana kwalifikacja w branży energetycznej, która niemal gwarantuje zdobycie dobrze płatnej pracy w zawodzie elektryka.

Prezentowany kurs na pomiary elektryczne SEP będzie odpowiednim wyborem także dla przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą w obszarze energetycznym, którzy realizują zlecenia osobiście. W takiej sytuacji uprawnienia do wykonywania pomiarów elektrycznych uzyskane po kursie elektryka i – co za tym idzie – uzupełnione kwalifikacjami do wykonywania pomiarów, znacznie zwiększą konkurencyjność firmy i pozwolą właścicielowi obsługiwać więcej zleceń.

Szkolenie pomiary elektryczne – co warto wiedzieć?

Uprawnienia do pomiarów elektrycznych zdobyte po zdaniu egzaminu SEP są ważne przez 5 lat. Po tym czasie należy je odnowić, co również wymaga wzięcia udziału w kursie SEP na uprawnienia energetyczne. Warto o tym pamiętać, ponieważ jeszcze do 2010 roku były bezterminowe. Sytuacja uległa jednak zmianie.

Wymagania stawiane kandydatom

Pełnoletność (ukończony 18 rok życia na dzień przystąpienia do egzaminów),

Udokumentowane doświadczenie i wiedza w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci

Dlaczego warto zapisać się na nasze kursy energetyczne?

Podstawową zaletą naszych szkoleń SEP jest to, że przebiegają w bardzo szybkim tempie. Cały cykl można zakończyć w ciągu jednego dnia, a następnie przystąpić do egzaminu. Jest to ogromna oszczędność czasu, co ma szczególne znaczenie dla pracodawców wysyłających pracowników na kursy energetyczne. W takiej sytuacji nie zachodzi ryzyko, że dojdzie do zbyt długiego przestoju roboczego.

Uprawnienia SEP kontrolno pomiarowe to wkład we własny rozwój zawodowy. Ich zdobycie jest dużym krokiem na ścieżce kariery w branży energetycznej, jednak wymaga to najpierw przyswojenia specjalistycznej wiedzy. Nasi instruktorzy mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń SEP, kładą nacisk na łączenie teorii z praktyką i zrozumiałe przekazywanie informacji. Dzięki temu nasze szkolenia SEP nie są nudne oraz doskonale przygotowują do egzaminu.

Warto wiedzieć

Celem tego szkolenia SEP jest przygotowanie uczestnika do egzaminu kwalifikacyjnego w zakresie eksploatacji (E) i dozoru (D). Po przebytym kursie wystarczy otrzymać pozytywną opinię komisji egzaminacyjnej, aby uzyskać uprawnienia kontrolno pomiarowe.

Pomiary elektryczne – jakie uprawnienia wyróżniamy?

Warto wspomnieć o tym, że w ramach prezentowanego kursu SEP uczestnik może zdobyć uprawnienia energetyczne w trzech podstawowych grupach:

  • G1 (kurs elektryka)uprawnienia SEP G1 to kwalifikacje energetyczne dla osób pracujących w tym sektorze energetycznym, obejmujące eksploatację, dozór i pracę z urządzeniami, instalacjami oraz sieciami elektroenergetycznymi o napięciu do 1 kV,
  • G2 (cieplne)uprawnienia SEP G2 są przeznaczone dla pracowników, którzy na co dzień zajmują się instalacjami ciepłowniczymi oraz systemami ogrzewania (w tym klimatyzację i wentylacją), umożliwiają konserwację, nadzór, obsługę, serwis, naprawę, instalację i modernizację urządzeń, instalacji i sieci cieplnych,
  • G3 (gazowe)uprawnienia SEP G3 są skierowane do wszystkich, którzy wykonują prace związane z instalacjami, urządzeniami i sieciami gazowymi.

Jeśli chodzi o uprawnienia na pomiary elektryczne, szkolenie jest krótkie, ale niezwykle efektywne. Doświadczeni specjaliści w dziedzinie energetyki, którzy posiadają zarówno umiejętności dydaktyczne, wiedzę teoretyczną jak i praktyczne doświadczenie, służą pomocą na każdym etapie kursu. Dzięki temu zdobycie uprawnień jest możliwe w ciągu zaledwie jednego dnia.

Nasz kurs na uprawnienia pomiarowe elektryczne oraz pozostałe kursy SEP cieszą się bardzo dużą popularnością, a przede wszystkim zaufaniem wśród pracodawców. Świadczy o tym fakt, że nawiązujemy wieloletnie relacje z Klientami, którzy korzystają z naszej oferty przez długi czas, zlecając szkolenia SEP dla kolejnych grup pracowników. Polecają nas również osoby indywidualne, w tym przedsiębiorcy osobiście realizujący zlecenia w branży energetycznej.

Pomiary elektryczne – kurs online

Szkolenia stacjonarne to nie jedyna droga do uzyskania uprawnień na pomiary elektryczne. Kursy SEP online stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych spotkań, zapewniając przy tym tak samo wysoką jakość edukacji. To wygodna i skuteczna opcja dla tych, którzy chcą zdobyć kwalifikacje szybko, efektywnie i bez konieczności reorganizacji napiętego grafiku.

W trakcie takich szkoleń uczestnicy mogą zadawać pytania i uzyskiwać wyjaśnienia na bieżąco. Komunikacja jest prosta i intuicyjna, a zakres materiału obejmuje wszystkie zagadnienia niezbędne do uzyskania uprawnień SEP. Szkolenie pomiarowe online to także elastyczność czasowa, pozwalająca uczestnikom uczyć się w tempie dostosowanym do ich potrzeb i harmonogramu. To szczególnie ważne dla osób pracujących, które nie mogą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych.

Po zakończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje świadectwo, które ułatwia uzyskanie uprawnienia do pomiarów instalacji elektrycznych.

Kurs na uprawnienia SEP – pomiary elektryczne dla każdego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Przy zapisie na 2 lub 3 grupy, koszt szkolenia jest w cenie jednego! Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub przez formularz kontaktowy na stronie. Nasz konsultant oddzwoni natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia.

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00

573 371 278 32 411 08 40 biuro@ekck.pl

Obsługa firm
Szkolenia zamknięte

Wojciech Zamojski

Dyrektor Operacyjny

w.zamojski@ekck.pl

Bezkonkurencyjne warunki

Przy zapisie na 2 lub 3 grupy, koszt szkolenia jest w cenie jednego! Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub przez formularz kontaktowy na stronie. Nasz konsultant oddzwoni natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia.