Uprawnienia SEP Poznań. Szkolenia, Kurs SEP Poznań - EKCK
Zadzwoń 32 411 08 40

Strona główna - Miejsca szkoleń - Poznań

Szkolenia SEP Poznań

Szkolenia dla klientów indywidualnych Online Zapisz się online
Szkolenia dla firm Online i stacjonarnie Skontaktuj się z nami

Najbliższe szkolenia online

Chcesz zorganizować szkolenie dla firmy?
Dowiedz się więcej

Szkolenia SEP Poznań

Terminarz szkoleń


Z nami zrobisz uprawnienia:

Bez pośredników

Posiadamy własną Komisję Kwalifikacyjną
powołaną przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Bez stresu

Cała tematyka jest solidnie przerabiana na szkoleniu. Skutkuje to
bardzo wysoką zdawalnością wsród naszych kursantów.

Bez czekania

Uprawnienia wydawane są odbiorcy w 24 godziny po otrzymaniu wpłaty.

 


 
Informacje dotyczące kursu:

 

Po szkoleniu odbywa się egzamin ustny z dostosowanego zakresu.

Faktury wystawiamy Państwu następnego dnia po szkoleniu.

Płatność za szkolenie i egzaminy w wygodnej formie przelewu.

Prosimy o zabranie ze sobą dowodu  osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość w celu weryfikacji podczas egzaminu. 

 


 

Zapraszamy też do zapoznania się z naszym cennikiem i kursami.

Zapisy na szkolenie przez formularz zgłoszeniowy, lub telefonicznie.

 

Egzamin SEP Poznań: zdobądź uprawnienia i umocnij swoją pozycję na rynku pracy!

Polski rynek pracy mocno ewoluował w kierunku doceniania umiejętności i kwalifikacji technicznych. Dobrze wykształceni specjaliści nie mają problemu ze znalezieniem atrakcyjnego zatrudnienia. To jeden z powodów, dla których coraz więcej osób chce zdobyć uprawnienia energetyczne. Poznań i okolice to prężnie rozwijający się rynek, na którym jeszcze długo będziemy obserwować ogromne zapotrzebowanie na fachowców w dziedzinach energetycznych. Gdzie można ukończyć kurs SEP w Poznaniu? Dlaczego warto w to zainwestować? Wszystko wyjaśniamy w naszym poradniku.

Kurs elektryka Poznań: na czym to polega?

Kursy energetyczne w Poznaniu to jedna z najciekawszych opcji podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych. Oczywiście największe zainteresowanie budzą szkolenia SEP – w Poznaniu organizowane przez Stowarzyszenie Elektroenergetyków Polskich. Ukończenie takiego kursu jest równoznaczne ze zdobyciem specjalistycznych uprawnień, co znacząco ułatwia znalezienie dobrze płatnej pracy w branży energetycznej.

Kursy energetyczne Poznań: jak przebiegają?

Oferowany przez nas kurs SEP w Poznaniu jest dostosowany do możliwości osób aktywnych zawodowo. Dlatego stawiamy wyłącznie na skondensowaną, niezbędną wiedzę. Szkolenia SEP w Poznaniu obejmują 4 godziny zajęć – składają się z części wykładowej prowadzonej przez wykwalifikowanych instruktorów oraz części praktycznej z prezentacją multimedialną.

Kurs SEP Poznań: inwestycja w siebie

Bardzo ważne jest to, że nasze kursy energetyczne w Poznaniu są prowadzone w sposób zrozumiały i atrakcyjny dla słuchaczy. Zależy nam, aby każdy uczestnik po ukończeniu szkolenia nie tylko zdobył uprawnienia potwierdzone certyfikatem, ale także potrafił wykorzystać wiedzę w codziennej pracy, stając się lepszym fachowcem.

Ramowy przebieg szkolenia SEP Poznań

  1. Omówienie treści zawartych w Ustawie Prawo Energetyczne z dnia 10.04.1997 r.
  2. Przedstawienie zasad racjonalnej gospodarki energetycznej.
  3. Omówienie budowy i eksploatacji urządzeń wytwarzających, przetwarzających i przesyłających energię elektryczną, cieplną i gazową.
  4. Omówienie tematu sieci i instalacji elektrycznych, gazowych oraz cieplnych.
  5. Zaprezentowanie wybranych wiadomości z zakresu energetyki cieplnej, gazowej i prądu elektrycznego.
  6. Przedstawienie aparatury kontrolno-pomiarowej.
  7. Omówienie tematu sprzętu ochronnego i zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Uprawnienia energetyczne Poznań

Zdobycie takich uprawnień, co jest poprzedzone odbyciem szkolenia SEP w Poznaniu i zdaniem egzaminu kwalifikacyjnego, jest ważnym osiągnięciem dla osób pracujących w zawodach technicznych związanych z szeroko pojętą branżą energetyczną.

W ramach naszego szkolenia SEP można uzyskać uprawnienia elektryczne SEP G1, które są niezwykle przydatne fachowcom zajmującym się eksploatacją i dozorem urządzeń elektrycznych, jak również instalacji i sieci elektroenergetycznych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających energię elektryczną.

Szkolenia SEP Poznań to również oczywisty wybór dla osób zajmujących się eksploatacją, dozorem urządzeń, instalacji i sieci cieplnych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających ciepło – ukończenie kursu i zdanie egzaminu jest równoznaczne z uzyskaniem uprawnień cieplnych G2.

Uprawnienia gazowe Poznań

W ramach oferowanego przez nas kursu energetycznego w Poznaniu, uzyskuje się również uprawnienia gazowe G3. Jest to inwestycja w kompetencje zawodowe dla osób, które zajmują się eksploatacją i dozorem urządzeń, instalacji i sieci gazowych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających paliwa gazowe.

Uprawnienia SEP Poznań: dlaczego warto je zdobyć?

Zdobycie uprawnień SEP to wręcz oczywisty krok w rozwoju zawodowym pracowników mających na co dzień do czynienia z instalacjami elektroenergetycznymi. To inwestycja we własne kompetencje zawodowe, co przyniesie wymierne korzyści w postaci chociażby umocnienia swojej pozycji w zakładzie pracy czy możliwości podjęcia o wiele atrakcyjniejszego, lepiej płatnego zatrudnienia. Kurs SEP w Poznaniu jest także naturalnym wyborem dla osób planujących założyć własny biznes lub już rozwijających swoje firmy i chcących pozyskiwać więcej klientów.

Warto wiedzieć, że certyfikat ukończenia naszego kursu SEP oraz świadectwo kwalifikacyjne wydane po zdaniu egzaminu SEP w Poznaniu, są honorowane na terytorium całej Unii Europejskiej, w Szwajcarii oraz państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu, które funkcjonują w strukturach Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Egzamin SEP Poznań

Po ukończeniu kursu energetycznego w Poznaniu, uczestnicy przystępują do egzaminu SEP przeprowadzanego przez naszą Komisję Kwalifikacyjną, która została powołana przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Sam egzamin SEP przebiega w przyjaznej atmosferze, a egzaminowani, dzięki zdobytej wiedzy i dobremu przygotowaniu merytorycznemu, nie mają problemów z uzyskaniem pozytywnego wyniku. Zdawalność naszych egzaminów SEP jest na bardzo wysokim poziomie!