Kurs SEEP: jaki wybrać?

Tylko do 30 czerwca - Energetyczna Promocja dla Naszych Klientów:

  1. Szkolenie G1/G2/G3 - 30 zł (rabat 65 zł) - wpisz kod rabatowy: CZERWIEC 23
  2. Szkolenie G1 z pomiarami - 199 zł(rabat 151 zł) - wpisz kod rabatowy: POMIARY23

UWAGA! Od lipca wzrasta ustawowa cena egzaminu z 349zł do 360zł. zoszczędź i zapisz się już dziś

Kurs SEEP: jaki wybrać?

Kurs SEEP: jaki wybrać?

Kurs SEEP: jaki wybrać?

Dodano: 10 października 2022

Autor: ekck.pl

Kurs SEEP: jaki wybrać?

Kurs SEEP to znakomity sposób na podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych lub zdobycie zupełnie nowych. Jeszcze do niedawna na szkolenia SEEP zapisywali się niemal wyłącznie pracownicy branży energetycznej, gazowej czy cieplnej, którzy chcieli uzyskać uprawnienia SEEP i w ten sposób umocnić swoją pozycję na rynku zatrudnienia. Obecnie coraz chętniej na udział w takich kursach decydują się także osoby chcące się całkowicie przebranżowić, zdobywając tym samym atrakcyjny zawód. W naszym poradniku krótko opisujemy dostępne szkolenia SEEP oraz wyjaśniamy, komu są szczególnie rekomendowane.

Kurs SEEP na uprawnienia energetyczne

Zaczniemy od zdecydowanie najpopularniejszego szkolenia SEEP, nazywanego potocznie kursem elektryka. Nietrudno się domyślić, że ten kurs przygotowuje do egzaminu SEEP na uprawnienia energetyczne, a dokładnie  - w grupie kwalifikacji G1. Ich zdobycie pozwala legalnie wykonywać prace związane z eksploatacją, dozorem urządzeń elektrycznych, instalacji i sieci elektroenergetycznych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających energię elektryczną.

Kursy energetyczne nieprzypadkowo cieszą się tak dużą popularnością. Pozwalają one zdobyć cenne kwalifikacje w zawodzie, który jest i jeszcze przez wiele lat będzie bardzo poszukiwany na polskim rynku zatrudnienia.

Kurs SEEP na uprawnienia gazowe

Uprawnienia gazowe to również bardzo przydatna kwalifikacja zawodowa, o którą mogą się postarać nie tylko osoby już zatrudnione w sektorze gazowym, ale również planujące przebranżowienie. Przypomnijmy, że gazownictwo jest niezwykle ważną branżą, mającą ogromny wpływ na bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju. Polska konsekwentnie szuka rozwiązań umożliwiających ograniczenie importu błękitnego paliwa ze Wschodu, między innymi inwestując w LNG z USA i Kataru. Do tego potrzebni są jednak specjaliści, dla których pracy z pewnością nie zabraknie.

Zdobycie uprawnień gazowych, czyli w grupie kwalifikacji G3, umożliwia legalne świadczenie prac związanych z eksploatacją i dozorem urządzeń, instalacji i sieci gazowych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających paliwa gazowe. 

Kurs SEEP na uprawnienia cieplne

Te uprawnienia SEEP, choć nie tak „modne” jak gazowe i energetyczne, również gwarantują znaczne poprawienie swojej sytuacji na rynku pracy. W Polsce pilnie potrzeba fachowców posiadających uprawnienia cieplne (w grupie kwalifikacji G2), które pozwalają wykonywać prace związane z eksploatacją, dozorem urządzeń, instalacji i sieci cieplnych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających ciepło, jak również innych urządzeń energetycznych.

Wiesz już, jakie kursy SEEP masz do wyboru. Pamiętaj, że każdy z nich tylko, albo aż przygotowuje Cię do egzaminu SEEP przed komisją państwową. Zdanie egzaminu jest już na Twojej głowie, jeśli jednak wybierzesz dobre szkolenie, nastawione na jakość przekazywanej wiedzy, to znacząco zwiększysz swoje szanse na sukces.

Pełną ofertę kursów SEEP Krajowego Centrum Kształcenia znajdziesz na TEJ podstronie. Wybierz odpowiadający Ci termin i zarezerwuj miejsce dla siebie.