Kiedy warto postarać się o uprawnienia energetyczne?
Zadzwoń 32 411 08 40
Kiedy warto postarać się o uprawnienia energetyczne?

Kiedy warto postarać się o uprawnienia energetyczne?

Dodano: 10 października 2022

Autor: ekck.pl

Kiedy warto postarać się o uprawnienia energetyczne?

Uprawnienia energetyczne należą do grupy szczególnie przydatnych kwalifikacji zawodowych. Ich posiadacze nie mają żadnych problemów ze znalezieniem atrakcyjnie wynagradzanej pracy czy to w Polsce, czy za granicą. Skoro zacząłeś czytać ten poradnik, to z pewnością zastanawiasz się, czy rzeczywiście warto zapisać się na kurs elektryka, który przygotowuje do egzaminu SEP na uprawnienia energetyczne. Odpowiedź jest jednoznaczna: warto. Sprawdź jednak, w jakich sytuacjach będzie to szczególnie dobra decyzja dla Twojej kariery.

Gdy uprawnienia energetyczne tracą ważność

Zacznijmy od najbardziej oczywistego powodu. Warto przypomnieć, że uprawnienia energetyczne są nadawane na okres 5 lat. Przed końcem ich ważności trzeba je odnowić, ponownie zapisując się na kurs elektryka i zdając egzamin SEP.  

Kiedy wiesz, że uprawnienia energetyczne zapewnią Ci awans

Osoby już pracujące w zawodzie elektryka, ale niemające uprawnień SEP, dobrze wiedzą, czym jest szklany sufit. To niewidoczna bariera, która uniemożliwia im dalszy rozwój zawodowy, a także wykonywanie odpowiedzialnych prac instalacyjnych czy konserwacyjnych – bez uprawnień byłoby to niezgodne z prawem. W takiej sytuacji warto samodzielnie zainwestować w kurs SEP, który przygotowuje do egzaminu państwowego na uprawnienia energetyczne. Posiadając je można śmiało domagać się awansu lub poszukać możliwości rozwoju w innej, lepiej płacącej firmie.

Gdy rozważasz emigrację zarobkową

Uprawnienia energetyczne zdobyte w naszym kraju są ważne w całej Unii Europejskiej, w Szwajcarii i w państwach należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu SEP otrzymasz świadectwo przetłumaczone na wybrany przez Ciebie język, co znacząco ułatwi Ci poszukiwanie pracy na emigracji i – co najważniejsze – zagwarantuje Ci wysokie zarobki w zdobytym zawodzie.

Kiedy szukasz sposobu na przebranżowienie się

Od dłuższego czasu zauważamy, że na nasze kursy energetyczne zapisują się nie tylko osoby pracujące w branży, ale także chcące dopiero podjąć w niej zatrudnienie. Dotyczy to przede wszystkim absolwentów kierunków humanistycznych, którzy dobrze wiedzą, że ich aktualne kwalifikacje nie dają im wielkich szans na rynku pracy. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku wykwalifikowanych elektryków posiadających uprawnienia SEP.

Gdy nie wiesz, co zrobić ze sobą po szkole

Kurs elektryka, który przygotowuje do egzaminu SEP na uprawnienia energetyczne, jest przeznaczony dla osób pełnoletnich z wykształceniem minimum podstawowym. Oznacza to, że śmiało mogą wziąć w nim udział absolwenci dowolnej szkoły, ale też osoby po studiach. Ukończenie tego szkolenia SEP oraz zdanie egzaminu państwowego sprawia, że natychmiast zdobywasz konkretny, bardzo poszukiwany zawód, co otwiera przed Tobą szerokie możliwości w zakresie poszukiwania dobrze wynagradzanej pracy.

Jeśli jesteś w którejkolwiek z tych sytuacji, to nie masz się nad czym zastanawiać. Zapisz się na nasz kurs elektryka i zdobądź cenne uprawnienia SEP. Kursy energetyczne organizujemy w całym kraju w trybie ciągłym, co oznacza, że bez problemu znajdziesz odpowiadający Ci termin. Już teraz zarezerwuj miejsce dla siebie!