7 powodów, by postawić na szkolenia SEEP Krajowego Centrum Kształcenia

7 powodów, by postawić na szkolenia SEEP Krajowego Centrum Kształcenia

7 powodów, by postawić na szkolenia SEEP Krajowego Centrum Kształcenia

Dodano: 11 października 2022

Autor: ekck.pl

Szkolenia SEEP są najlepszym sposobem na to, by podnieść swoje kwalifikacje zawodowe czy nawet się przebranżowić. Kursy energetyczne pozwalają zdobyć wiedzę niezbędną do uzyskania uprawnień gazowych, cieplnych czy właśnie energetycznych, co stanowi potwierdzenie kompetencji specjalisty i otwiera przed nim drzwi do atrakcyjnie wynagradzanej pracy – czy to w Polsce, czy za granicą. Nic zatem dziwnego, że szkolenia energetyczne cieszą się bardzo dużą popularnością. Od wielu lat organizuje je Krajowe Centrum Kształcenia i to właśnie nasze szkolenia SEEP stanowią pierwszy wybór zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Dlaczego? Oto 7 najważniejszych powodów.

Wykwalifikowana kadra instruktorów

Nasi instruktorzy mają nie tylko duże doświadczenie w prowadzeniu szkoleń SEEP, ale także wyróżniają się bardzo dobrym podejściem do kursantów. Potrafią przekazać wiedzę w sposób zrozumiały i atrakcyjny, dzięki czemu samo szkolenie nie jest nudne i bardzo skutecznie przygotowuje uczestników do egzaminu SEEP.

Krótki czas trwania szkolenia SEEP

Kursy energetyczne organizowane przez Krajowe Centrum Kształcenia trwają tylko 4 godziny. Nie oznacza to jednak, że uczestnicy otrzymują niewystarczającą dawkę wiedzy. Wręcz przeciwnie. Opracowaliśmy skondensowany program, by uniknąć efektu znudzenia. Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu, które pokazuje, że kolejne godziny szkolenia nie są już dostatecznie efektywne, ponieważ kursantom trudno jest zachować skupienie.

Krótki czas trwania szkolenia SEEP ma również tę zaletę, że pracodawcy nie muszą reorganizować pracy zakładu (pracownik jest w stanie wrócić do firmy jeszcze tego samego dnia). Korzyść odnoszą również osoby, które dojeżdżają na miejsce szkolenia z daleka. Przykładowo: w kursie SEEP w Warszawie z powodzeniem mogą wziąć udział osoby np. z Radomia, nie tracąc całego dnia na dojazd i szkolenie.

Jedno szkolenie, wszystkie uprawnienia SEEP

To bardzo ważna zaleta naszych kursów energetycznych. Dzięki temu, że szkolenie SEEP trwa tylko 4 godziny, każdy uczestnik może w ciągu jednego dnia uzyskać kwalifikacje z trzech podstawowych grup: G1, G2 i G3. Pokażemy to na przykładzie.

Jan Kowalski został oddelegowany przez pracodawcę na kurs elektryka. Pracodawcy zależy jednak na tym, aby Kowalski posiadał również uprawnienia gazowe i cieplne. Zgłasza nam taką potrzebę, a nasi instruktorzy przygotowują kursanta do egzaminu SEEP na wszystkie grupy kwalifikacji. Jednocześnie pracodawca opłaca tylko jedno szkolenie. To czysta oszczędność czasu i pieniędzy.

Szkolenia energetyczne z akcentem na praktykę

Nasze szkolenia SEEP składają się z części wykładowej oraz warsztatowej, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych. To pozwala uczestnikom lepiej zrozumieć i przyswoić wiedzę z zakresu elektryki, ciepłownictwa czy gazownictwa.

Kurs elektryka również dla początkujących

Kurs elektryka jest zdecydowanie najpopularniejszym szkoleniem SEEP w naszej ofercie. Warto przy tym podkreślić, że mogą się na niego zapisać nie tylko osoby już wykonujące ten zawód, ale także zupełnie początkujące, na przykład chcące się przebranżowić. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy kurs SEEP do 1 kV.

Z kolei doświadczeni elektrycy mogą się zapisać na kurs elektryka z wykonywania pomiarów elektrycznych, co jest bardzo poszukiwaną umiejętnością i znacznie zwiększa szansę na znalezienie dobrze płatnej pracy.

Doskonałe przygotowanie do egzaminu SEEP

Celem każdej osoby biorącej udział w szkoleniu energetycznym jest oczywiście zdanie egzaminu na uprawnienia SEEP. Jednym z głównych powodów, dla których nasze szkolenia SEEP cieszą się tak dużą popularnością, są właśnie doskonałe wyniki zdawalności.

Pracodawcy i pracownicy wybierają Krajowe Centrum Kształcenia, ponieważ wiedzą, że udział w naszych kursach energetycznych ogromnie zwiększa szansę na uzyskanie kwalifikacji. Nasi kursanci w większości bez żadnego problemu zdobywają uprawnienia gazowe, elektryczne czy cieplne.

Egzamin na uprawnienia SEEP w bezstresowej atmosferze

Bezpośrednio po ukończeniu szkolenia, kursanci przystępują do egzaminu SEEP. Przeprowadza go nasza Komisja Kwalifikacyjna, powołana przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Jest to egzamin państwowy, którego wyniki są oczywiście honorowane zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej, w Szwajcarii oraz w krajach należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Egzamin SEEP jest przeprowadzany w przyjaznej atmosferze i w taki sposób, aby kandydaci odczuwali jak najmniejszy stres (całkowicie oczywiście nie da się go uniknąć). Dzięki temu mogą zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności. Na ich opanowanie duży wpływ ma dobre przygotowanie merytoryczne, co jest już zasługą wysokiej jakości szkolenia SEEP.

Te argumenty powinny przekonać każdego, że kurs energetyczny organizowany przez Krajowe Centrum Kształcenia jest najlepszą formą inwestycji we własny rozwój zawodowy oraz podniesienie kompetencji pracowników. Na szkolenia zapraszamy w całej Polsce. Kursy SEEP organizujemy między innymi w Warszawie, Katowicach, Gliwicach, Gdańsku, Bielsku-Białej, Wrocławiu, Krakowie, Bydgoszczy czy Lublinie.